فراخوان قصه نویسی و تصویرسازی با موضوع سرطان

پیشگیری از سرطان ، راه های درمان سرطان، سرطان و صنعت ، سرطان و آلاینده های محیط زیست

نتایج نهاییویدئو را ببینید.

نتایج نهایی

بدينوسيله نتايج نهايي همايش قصه نويسي و تصوير سازي با موضوع سرطان اعلام مي گردد. در بخش قصه نويسي 9 اثر به عنوان آثار برگزيده و در بخش تصوير سازي يك اثر به عنوان اثر برتر انتخاب شده است كه در جدول زير قابل مشاهده است. همچنين هيئت محترم داوران از بين نه اثر قصه نويسي، سه اثر را به عنوان آثار برتر معرفي كرده اند كه شامل : دوشنبه غم انگیز از طاهره نوع پسند، انتهای این کوچه دریاست از آناهیتا برزویی و فانی از مرجان ریاحی است. نفرات اول تا سوم در بخش قصه نويسي از ميان اين سه اثر در روز برگزاري همايش اعلام خواهند شد. بديهي است از شش اثر ديگر نيز در روز همايش تقدير به عمل خواهد آمد. ضمنا از دوستاني كه اسم آنها در جدول زير آمده است و قصد مسافرت به بوشهر را دارند تقاضا مي شود براي هماهنگي بيشتر با شماره تلفن 3488 (موجود در وب سايت) و يا كانال تلگرام @preventcancer تماس حاصل فرمايند.

 

عنوان

خالق اثر

 

1

دوشنبه غم انگیز

طاهره نوع پسند

قصه نويسي

2

فانی

مرجان ریاحی

3

انتهای این کوچه دریاست

آناهیتا برزویی

4

روزهاي نه چندان بد

سعيد ناظمي

5

سرطان

آیناز ضیائی

6

فاطو

حسن عبداللهی

7

علی صدایم کنید

مهرداد عمرانی

8

چشم های ساده

منیره عزتی

9

زندگی در خرابه

مسعود امیری پور

1

عوامل سرطان زا

ریحانه نصیریان

تصوير سازي

محورهای مسابقه

سرطان و صنعت
سرطان و آلاینده های محیط زیست
پیشگیری از سرطان
راه های درمان سرطان

تاریخ های مهم

مهلت ارسال آثار: ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
اعلام نتایج: ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
آخرین مهلت ثبت ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۱/۰۷

 

توجه: از هنرمندان دانش پژوه که قصد ارائه آثار خود را دارند تقاضا می شود ابتدا ثبت نام انجام دهند و پس از ایجاد پوشه کاربری، نسبت به ارسال اثر خود اقدام نمایند و منتظر نتایج داوری باشند.

آدرس دبیرخانه : بوشهر- دواس- بلوار شهدای خلیج فارس- نبش سه راه دانشگاه- مجتمع پژوهشی گلشن دانش- دبیرخانه مسابقه قصه نویسی و تصویرسازی با موضوع سرطان

شماره‌های تماس: ۰۹۱۷۳۷۱۳۴۸۸ و ۰۹۱۷۱۷۱۱۷۳۱
فکس: ۰۷۷۳۳۵۵۱۵۵۸

Poster

پوستر

پیام دبیر اجرایی مهدی صدرایی

همایش ها و کارگاه های علمی همواره یکی از مهمترین راه های انتقال مفاهیم و آخرین دستاوردهای جوامع بوده است. بر همین اساس اولین و دومین همایش پیشگیری و درمان سرطان در سال های 93 و 94 برگزار گردید و مورد توجه سازمان های مختلف و مردم عزیز قرار گرفت. علی رغم تأثیر ویژه این گونه نشست ها در سراسر کشور، رغبت مردم به یادگیری سرفصل های زندگی سالم و تغییر رویه های پر خطر زندگی کماکان در حد مطلوبی قرار ندارد. لذا برای آموزش مداوم عموم مردم، ابزارهایی بیش از کارگاه و همایش مورد نیاز است؛ ابزارهایی که همواره با مردم باشد؛ فقط محدود به زمان برگزاری مراسم نباشد و مهم تر از همه اینکه تأثیر روانی و فرهنگی پایدار داشته باشد. کتاب، قصه و تصویر بخش مهمی از آموخته های هر فرد را تشکیل می دهد که می تواند از زمان کودکی تا بزرگسالی مرتباً سبک زندگی او را مورد تأثیر قرار دهد. متاسفانه قصه هایی با مضامین آموزشی – اعم از بلند و کوتاه- بسیار محدود است و جزوات عملی غالب ترین سهم آموزش افراد را در شرایط فعلی به خود اختصاص داده است. لذا بر آن شدیم تا فراخوان قصه نویسی یا تصویر سازی را اعلام کنیم با این امید که خالق اثر با بهره گیری از مفاهیم علمی در حوزه های مورد نظر بتواند خواننده را با داستان همراه کند و در بستر داستان، مطالب مورد نظر را آموزش دهد. همچنین تصویرگر با خلق پوستری مناسب چه به صورت آموزشی چه به شکل انتقادی، تاثیر صنعت در شیوع سرطان، نقش آلاینده های محیط زیست در ابتلا به سرطان، راه های پیشگیری و درمان سرطان را به بهترین شکل ممکن منتقل نماید. قصه ها و تصاویر خلق شده به صورت ماندگار برای جامعه منبع خیر خواهد شد و قطعا با همدلی اهالی هنر در این حوزه، بازخورد مناسبی را از توجه به مسائل بهداشتی شاهد خواهیم بود. حق بهداشت و سلامت عمومی جزء حقوق اساسی بشر است و کاهش ابتلا به بیماری غیر واگیر خصوصاً سرطان یکی از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد است که با همکاری و همیاری همه ملت ها قابل دستیابی است. امید است با تکیه بر نکوداشت کرامت انسانی، اقدامات مؤثری در حوزه پیشگیری و درمان سرطان و به طور کلی تدوین روش های زندگی سالم افراد انجام شود.